Praktilised näpunäited RuhnuRahule tulijatele. VÕTA KAASA TASKULAMP, SOOVITAVALT PEALAMP! Augusti lõpus on ööd Ruhnus kottpimedad.

1. Filosoofia. Ruhnus on 50 elanikku, festivaliks tuleb juurde 250. Palun hoia saar korras, korista enda järelt, suhtu respektiga ruhnlastesse ja teistesse pidulistesse ja lahku helge meelega. Festivali kava muutused esinejate, kohtade ja aegade osas ei ole ainult võimalikud, vaid äärmiselt tõenäolised.

2. Logistika. Ole sadamas vähemalt pool tundi enne laeva väljumist. Laeval saab osta vett ja kohvi, kõik muu tuleb ise kaasa võtta, sõit kestab 2-4 tundi.Sõidupäeva varahommikul tee lahti veebileht www.veeteed.com ja kontrolli, et graafikus ei ole ilma tõttu muutusi. Kui tuul ei luba, siis laev ei sõida, oota järgmist infot samal veebilehel. Väljumise üle otsustab liinilaeva Runö kapten, kui kahtled, helista laeva numbrile 524 0972. Laevale saab võtta rattaid, aga mitte autot. Ringsu sadamast on külla 3 km. Saarel saab laenutada rattaid sadamast ja Buldersi talust kirikute vastas (Kaarel Lauk, 52 09 160). Sadama ja küla vahel sõidavad sporaadiliselt valla valge mikrobuss, turismitalude autod ja muidu massinad. Hääleta julgelt, kui ramm raugeb.

3. Kulinaaria. Süüa pakutakse Luise poe kohvikus (kodused road), Buldersi Köögis (burger, koduleib, vahvel, suitsukala, lahti kogu aeg), sadama kohvikus Yljes (peenemad pipstükid). Reede ja laupäeva õhtul pakub Kultuuri Aida juures kiireid sööke Luise. Laupäeval on Suure Kuuri juures kell 14-19 PopUp Priidik (siig, lepasuitsulõhe, quesadillad, sõir, hapukurk, Käbliku vaadiõlu jmt, aeg-ajalt haaravad kokad pillid ja löövad laulu lahti), laupäeval pakub samas filmi kõrvale popcorni RuhnuRahu maskott Ellen. Poodides on saadaval esmavajalik kraam.

4. Arveldamine. Luise ja Linda poodides ja sadama kohvikus saab maksta kaardiga. Kindluse mõttes võta väikestes kupüürides sula kaasa.

5. Heakord ja ohutus. Metsas ja rannas lõket teha ei tohi. Tühi taara viige Luise poe juurde. Festivali ajal on saarel politseinikud, vajadusel helistage numbril 112. Rattaga sadama teel sõites hoia teeserva, alles hiljuti toimus seal liiklusõnnetus ja pimeduses ei näe juhid ilma helkurita liikujaid.

6. Arstiabi. Saarel on parameedikud. Kui tekib tervisehädasid, helistage 112 ja teid juhendatakse. Apteeki Ruhnus ole.

7. Levi ja internet. Saarel on kõikuva kvaliteediga 4G levi. Sadamas, Luise ja raamatukogu juures ning sadamas töötab WiFi.

8. Festivalipassideks on punutud käepaelad, mille saad saarel kätte korraldajatelt. Regattidega tulijad saavad osta festivalipassi koos käepaelaga registreerimise ajal.

9. Kõik muudatused laevade graafikus, programmis jmt pannakse üles RuhnuRahu Facebooki ja kodulehele www.ruhnurahu.ee.

10. Mida kaasa võtta? TASKULAMP! Spetsiifilised hügieenitarbed, ravimid, toiduained jmt, kui on allergiaid või erivajadusi.

11. Vajalikud lingid

Ruhnu valla koduleht: www.ruhnu.ee

Ruhnu vald Facebookis: https://www.facebook.com/ruhnuvald/ Muuseumi- ja kirikukülastus: helistage Ruthile 56 67 52 69
Luise poe toitlustus: helistage Luisele 52 08 756
Sadama kohvik Yljes: https://www.facebook.com/ruhnukohvikyljes/
Jahi või mootorpaadiga tulijad ja sadamas telkijad: helistage sadamakaptenile 509 6239.
Rattalaenutus: helistage Kaarlile 52 09 160
Kui mõistus lõplikult otsas, helistage korraldaja Martinile 56 50 83 83